Round 6- Washougal MX Page 1 of 5
Washougal, Wa
Jun 03, 2006
Pro ATV
1 1 Doug Eichner Elcajon, CA HON 9 1:30:15.8
2 3 Josh Frederick Moapa, NV HON 9 1:32:05.9
3 30 Timothy Shelman Sumner, WA YAM 9 1:40:00.0
4 79 Jeffrey A. Bocook Puyallup, WA HON 9 1:40:00.0
5 28 Mark Holz Lynden, WA SUZ 9 1:40:21.9
6 238 Phillip Oppen Woodinville, WA YAM 9 1:44:22.8
7 454 Ty Morris Spanaway, WA HON 8 1:31:00.5
8 65 Marc Spaeth Warner Springs, CA HON 8 1:35:45.3
9 609 Joe Rarey Orting, WA HON 8 1:41:58.4
10 2 Brandon Brown Umatilla, OR HON 7 1:16:27.5
11 330 Jesse Goss Scappoose, OR YAM 7 1:17:24.4
12 9 Tim Gillespie Hesperia, CA HON 7 1:31:31.5
13 19 Ryan Q. Piplic Everett, WA YAM 7 1:32:14.3
14 10 Robbie Mitchell Price, UT KAW 7 1:42:00.0
15 47 Zack Herrera Los Lunas, NM HON 6 1:37:00.0
16 164 Chris Larsen Olympia, WA HON 5 1:02:50.8
17 180 Max Barton Sweet Home, OR YAM 4 0:47:59.7
DNF 59 Mike Machado Denair, CA HON 1 0:01:02.6
DNF 21 John Shafe Marana, AZ HON 0 0:00:00.0
Pro-Am ATV
1 191 Reed Petchnick Kent, WA YAM 8 1:31:41.1
2 135 *andrew Lattimar Enumclaw, WA SUZ 8 1:33:48.4
3 124 Paul Wilkerson Ravensdale, WA HON 8 1:39:00.0
4 61 Dax Snow Washington, UT YAM 8 1:39:42.5
5 235 Bronson Bundy Washington, UT HON 8 1:41:13.1
6 286 Dustin Clark Riverton, UT HON 7 1:29:50.5
7 111 Bryan Grey Federal Way, WA HON 6 1:34:35.9
8 373 Kevin Kurtz Brighton, CO HON 6 1:38:15.3
9 95 *justin Waters Joseph, OR YAM 6 1:43:33.9
10 249 Mike Kelley Edgewood, WA HON 4 0:53:48.5
DNF 119 Robert Kramar Tempe, AZ YAM 2 0:15:53.8
Open Pro ATV
1 1 Doug Eichner Elcajon, CA HON 5 0:53:50.2
2 2 Brandon Brown Umatilla, OR HON 5 0:53:57.3
3 10 Robbie Mitchell Price, UT HON 5 0:55:48.1
4 47 Zack Herrera Los Lunas, NM HON 5 0:56:07.2
5 180 Max Barton Sweet Home, OR YAM 5 0:56:24.0
6 164 Chris Larsen Olympia, WA HON 5 0:57:56.9
7 19 Ryan Q. Piplic Everett, WA YAM 5 0:58:04.4
8 65 Marc Spaeth Warner Springs, CA HON 5 0:58:35.6
9 609 Joe Rarey Orting, WA HON 5 0:59:01.8
10 237 Stick Owens Mcminnville, OR HON 5 0:59:15.8
11 454 Ty Morris Spanaway, WA HON 5 1:00:00.5
12 113 Grey Ferrando Salem, OR HON 5 1:00:25.1
13 30. Timothy Shelman Sumner, WA YAM 5 1:01:41.9
14 9 Tim Gillespie Hesperia, CA HON 3 0:35:52.0
15 226 Kc Mckillip Camas Valley, OR HON 2 0:23:56.6
DNF 236 Barry Philes Spanaway, WA HON 1 0:11:38.0
DNF 21 John Shafe Marana, AZ HON 0 0:00:00.0
Pro Production ATV
1 1 Doug Eichner Elcajon, CA HON 6 0:55:16.4
2 59 Mike Machado Denair, CA HON 6 0:55:18.6
3 79 Jeffrey A. Bocook Puyallup, WA HON 6 0:55:20.0
4 28 Mark Holz Lynden, WA SUZ 6 0:56:06.6
5 330 Jesse Goss Scappoose, OR YAM 6 0:56:08.0
6 231 Denny Derum Jr Willamina, OR YAM 6 0:56:57.9
7 47 Zack Herrera Los Lunas, NM HON 6 0:58:46.0
8 14 Mike Bender Pasco, WA HON 6 1:02:35.9
9 65 Marc Spaeth Warner Springs, CA HON 6 1:02:45.2
10 5 Sean Towle Vail, AZ HON 6 1:04:55.0
11 10 Robbie Mitchell Price, UT KAW 6 1:05:06.5
12 236 Barry Philes Spanaway, WA HON 6 1:07:19.2
DNF 180 Max Barton Sweet Home, OR YAM 1 0:01:20.7
51-70cc Open
1 20y Nick Klein Marysville, WA KAS 12 0:30:00.0
2 39p Kyle Gillespie Hesperia, CA LEM 12 0:30:01.5
3 911p Cody Engelhart Tacoma, WA OTH 11 0:30:03.3
4 19y Nate Wilson Tacoma, WA KAS 11 0:30:54.3
5 41p Brett Wilson Tacoma, WA OTH 10 0:32:45.0
50cc stock 4-6yrs ATV
1 16p Buddy A. Williams Blythe, CA OTH 10 0:26:50.0
2 611p Kiersten Buffaloe Tacoma, WA OTH 10 0:29:52.3
3 711p Chase A. Higgins Roy, WA OTH 10 0:26:59.0
4 103p Kody Winiecki Blythe, CA OTH 9 0:27:00.0
5 6p Jacob Gillespie Esperia, CA OTH 9 0:27:29.0
6 109p Caitlin Harris Torrance, CA KAS 8 0:27:38.3
7 23p Brendin Pinkston Sparks, NV SUZ 8 0:30:28.8
8 2528 Madison Poindexter Port Orchard, WA KAS 7 0:30:24.8
9 222p Missy Taylor Eatonville, WA OTH 6 0:27:52.1
50cc stock 7-8yrs ATV
1 56p Caide Hunt Payson, UT OTH 11 0:28:36.1
2 1029 Ryan Holz Lynden, WA KAS 11 0:29:00.0
3 255p Riley James Douglas City, CA OTH 10 0:28:04.2
51-70cc mod ATV
1 20y Nick Klein Marysville, WA KAS 4 0:35:07.7
2 56p Caide Hunt Payson, UT OTH 3 0:29:13.1
3 19y Nate Wilson Tacoma, WA KAS 3 0:29:45.1
4 911p Cody Engelhart Tacoma, WA OTH 3 0:30:36.8
5 14p Jacob Sheble Kingman, AZ OTH 3 0:30:50.3
6 16p Buddy A. Williams Blythe, CA OTH 3 0:36:21.4
7 41p Brett Wilson Tacoma, WA OTH 3 0:38:15.7
8 6p Jacob Gillespie Esperia, CA OTH 3 0:38:24.3
9 255y Riley James Douglas City, CA OTH 2 0:28:43.0
DNF 2062 Justin Poindexter Port Orchard, WA OTH 0 0:00:00.0
70cc stock ATV
1 14p Jacob Sheble Kingman, AZ OTH 10 0:29:34.0
2 445y *kristen Wentz Susanville, CA OTH 9 0:30:33.2
71-90cc mod ATV
1 155y Ross James Douglas City, CA OTH 4 0:30:43.3
2 245y *chris Wentz Susanville, CA OTH 4 0:30:48.2
3 17y Cole H. Fite Bellingham, WA HON 4 0:31:18.7
4 32y Grant K. Mitchell Grass Valley, CA KAS 4 0:31:45.5
5 196y Casey Donahoe Puyallup, WA POL 4 0:34:09.6
6 36 David Flores Phoenix, AZ KAS 4 0:34:22.4
7 110y Tommy Harris Torrance, CA HON 4 0:34:37.0
8 24y David Dickjose Tacoma, WA YAM 4 0:36:04.6
9 92y David Rindt Logandale, NV KAS 4 0:36:12.2
10 39p Kyle Gillespie Hesperia, CA LEM 4 0:37:25.9
11 96y Ze'vyer Mott Marysville, WA HON 4 0:37:32.0
12 160y Adam Helus Ontario, CA KAS 4 0:38:51.8
DNF 10y Taylor Guy Bosque Farms, NM CBR 0 0:00:00.0
71-90cc stock ATV
1 161y Thomas Bennett Mira Loma, CA OTH 4 0:36:56.8
2 13y Kyle Peoples Blythe, CA OTH 4 0:37:13.7
3 34y Raycen Snow Washington, UT SUZ 4 0:37:25.2
4 14y Austin Bennett Blythe, CA OTH 4 0:37:30.6
5 66y Connor Lorence Sandy, UT YAM 4 0:37:50.5
6 345y *tyler Wentz Susanville, CA OTH 3 0:28:27.9
7 35y Riley Snow Washington, UT POL 3 0:29:37.9
8 225y Brittany Schrieber Pacific, WA OTH 3 0:31:04.1
9 621y *blake Sortor Truckee, CA KAS 3 0:36:53.6
10 413y *trevor Sortor Truckee, CA KAS 3 0:40:07.3
90cc Open ATV
1 23y Tyler Woods Tacoma, WA POL 4 0:32:54.2
2 199. Skyler Haelle Lacey, WA POL 4 0:37:40.7
3 16y Cori Guy Bosque Farms, NM KAS 4 0:38:22.7
4 99y Cameron Donahoe Puyallup, WA OTH 3 0:35:40.5
12-15yrs mod ATV
1 103 Alec Trujillo Los Lunas, NM HON 6 1:01:26.5
2 62 Kevin Mccullough Glendale, AZ YAM 5 0:50:10.7
3 1025 Caleb Casebier Bellingham, WA YAM 5 0:59:03.1
4 190 Dominic Depalma Bull Head, AZ YAM 5 0:59:10.1
5 57 Joseph P. Sheble Kingman, AZ YAM 5 1:00:00.0
6 229 Johnny Skagen North Bend, WA YAM 5 1:01:43.3
7 97 Tyler Smaciarz Tenino, WA YAM 4 0:39:35.2
12-15yrs Open ATV
1 103 Alec Trujillo Los Lunas, NM HON 4 0:45:28.0
2 57 Joseph P. Sheble Kingman, AZ YAM 4 0:46:49.0
3 190 Dominic Depalma Bull Head, AZ YAM 4 0:46:50.9
4 2522 Juston Compton Ravendale, WA YAM 4 0:55:14.8
5 229 Johnny Skagen North Bend, WA YAM 4 0:55:29.9
6 177 Cole H. Fite Bellingham, WA YAM 4 1:00:00.0
7 1025 Caleb Casebier Bellingham, WA YAM 3 1:04:18.4
DNF 2065 Shandra Risdon Lolo, MT YAM 1 0:07:13.1
200cc stock C ATV
1 2055 Eric Frentress Camas, WA HON 4 0:51:00.0
2 23y Tyler Woods Tacoma, WA YAM 3 1:07:00.0
DNF 2064 Lance Breslin Graham, WA YAM 1 0:01:54.8
40+A ATV
1 1021 Tony Henkel Oregon City, OR YAM 6 1:08:43.7
2 63 *jon Wayment Roy, UT HON 6 1:11:09.0
40+B ATV
1 145 *aaron Wentz Susanville, CA YAM 5 1:02:39.7
2 181 Rick Ellsworth Parker, AZ HON 5 1:04:33.5
3 142 Lonnie L. Sortor Truckee, CA YAM 4 0:57:14.6
4 247 Steve R. Shannon American Canyon, CA YAM 3 0:39:00.0
DNF 2527 John Gonzales Scio, OR YAM 0 0:00:00.0
40+C ATV
1 2053 Richard Guilmette Mcminnville, OR HON 5 0:53:28.6
2 379 Jeffrey Kinnett Delta, CO HON 5 0:53:39.7
3 166 John Lorence Sandy, UT YAM 5 0:54:17.4
4 2069 Dale Mininger Buckley, WA YAM 5 0:54:52.9
5 234 Steve W. Pettit Cougar, WA YAM 5 0:58:51.1
6 54 Todd Ellsworth Buckeye, AZ BBA 5 0:59:09.9
7 192 Todd Petchnick Kent, WA YAM 4 0:41:11.6
8 2047 Norm Hubbard Sumner, WA YAM 4 0:47:13.8
Prod C ATV
1 800 Daniel Grodski Boulder City, NV HON 5 0:55:53.3
2 125 Michael Ellsworth Parker, AZ YAM 5 0:57:06.8
3 166 John Lorence Sandy, UT YAM 5 0:57:52.1
4 2066 Trevor Ruby Enumclaw, WA HON 4 0:46:52.6
5 322 Gavin Kinnett Delta, CO SUZ 4 0:47:19.2
6 163 Danielle Corbin Bullhead, AZ YAM 4 0:47:46.4
7 901 Todd Davis Bonney Lake, WA SUZ 4 0:48:45.6
8 2046 Mike Thompson Union, WA OTH 4 0:51:47.3
9 132 Zach Hanes Bakersfield, CA POL 4 0:52:00.1
10 216 Laura Strother Redmond, WA SUZ 4 0:52:54.0
11 2044 Jay Marshall Shehorn, WA OTH 3 0:52:56.2
DNF 219 Willie Melson New Meadows, ID YAM 0 0:00:00.0
Sen 50 ATV
1 213 Rick Shafe Marana, AZ HON 5 0:53:09.8
2 2051 Bill Genisen Lake Tapps, WA YAM 5 0:57:41.8
3 748 Dennis Baccus Walla Walla, WA YAM 5 0:58:35.1
4 247 Steve R. Shannon American Canyon, CA YAM 4 0:40:28.0
5 2068 John Hosking Bethel Island, CA HON 4 0:51:54.5
Sport 15-29 A ATV
1 1024 Joey Wyngaev Ferndale, WA HON 6 1:04:55.6
2 315 Jarid Lorenzen Auburn, WA YAM 6 1:05:06.9
3 562 Zachary Grodski Boulder City, NV YAM 6 1:07:42.6
4 713 Eddie Hernandez Roy, WA YAM 6 1:07:50.3
5 155 Enrigue Flores Phoenix, AZ YAM 6 1:07:53.1
6 1022 Chris Gates Renton, WA YAM 6 1:09:28.3
7 258 Jorie Williams Longview, WA YAM 5 1:03:40.3
8 128 Alejandro Flores Ajo, AZ YAM 5 1:06:45.5
Sport 15-29 B ATV
1 2054 Shane Dunn Auburn, WA HON 5 1:02:00.0
2 73 Cody Mitchell Las Vegas, NV YAM 5 1:07:37.6
3 138 Nick Mauro Bakersfield, CA HON 4 0:59:15.0
4 79 Corey Trejo Henderson, NV HON 3 0:36:23.2
DNF 2578 Todd Asadroth Port Angeles, WA HON 0 0:00:00.0
Sport 8-15yrs
1 17y Cole H. Fite Bellingham, WA HON 7 0:49:30.0
2 155y Ross James Douglas City, CA OTH 7 0:51:14.6
3 245y *chris Wentz Susanville, CA OTH 7 0:52:40.6
4 32y Grant K. Mitchell Grass Valley, CA KAS 6 0:45:18.7
5 92y David Rindt Logandale, NV KAS 6 0:46:12.8
6 621y *blake Sortor Truckee, CA KAS 6 0:46:59.4
7 16y Cori Guy Bosque Farms, NM KAS 6 0:48:48.9
8 30y *allie Shelman Sumner, WA KAS 6 0:49:57.0
9 345y *tyler Wentz Susanville, CA OTH 6 0:52:26.9
10 96y Ze'vyer Mott Marysville, WA HON 6 0:52:29.1
11 110y Tommy Harris Torrance, CA HON 5 0:45:27.6
12 24y David Dickjose Tacoma, WA YAM 5 0:47:32.8
13 413y *trevor Sortor Truckee, CA KAS 5 0:51:47.0
14 10y Taylor Guy Bosque Farms, NM CBR 4 0:45:29.0
Stock A ATV
1 52 Jeff Bertuzzi Washington, UT POL 6 1:00:01.9
2 95 *justin Waters Joseph, OR YAM 6 1:01:24.9
3 89 Chris Bennett Flagstaff, AZ SUZ 6 1:01:32.0
4 128 Alejandro Flores Ajo, AZ YAM 5 1:00:56.2
5 155 Enrigue Flores Phoenix, AZ YAM 5 1:10:00.0
Stock B ATV
1 525 Jason Strother Redmond, WA SUZ 6 1:03:21.4
2 202 Daniel W. Winiecki Blythe, CA SUZ 5 0:52:10.7
3 142 Lonnie L. Sortor Truckee, CA YAM 5 1:04:03.2
Stock C ATV
1 205 Jim Friend Reno, NV HON 5 1:04:58.5
2 199 Jor Dan Hansen St George, UT YAM 4 0:54:21.3
3 140 Travis Hanes Bakersfield, CA SUZ 2 0:24:45.8
Team Race A
1 155 Flores Flores Ajo, AZ HON 0 0:00:00.0
2 317 Pinkston/ Shannon Fernley, NV YAM 0 0:00:00.0
Team Race B
1 117 Hosking/ Dielissen Danville, CA HON 0
2 2524 Bart Jones Olympia, WA HON 0
3 57 Depalma/ Sheble Kingman, AZ OTH 0
4 159 Hahn/ Taylor Spanaway, WA YAM 0
5 2059 Dawson/ Bennett OTH 0
Team Race C
1 2071 Matt/ Roy Jenkins/smith OTH 0
2 998 Dan/julie Lewis/harris YAM 0 0:00:00.0
Rhino Independent
1 58 Jeff Stambaugh Kent, WA YAM 0 0:00:00.0
2 71 Troy Fite Bingam, WA YAM 0 0:00:00.0
3 69 Scott Donohoe Puyallup, WA YAM 0 0:00:00.0
Utility ATV
1 3 Josh Frederick Moapa, NV HON 4 0:49:18.2
2 105 *dean Waters Joseph, OR CAN 4 0:49:51.1
Women A ATV
1 1w Lynn Prosser Flagstaff, AZ YAM 5 0:52:10.3
2 319 Missy Barrett Fountain Hills, AZ HON 4 0:45:29.4
Women B ATV
1 32 Dawn Wynne Orting, WA HON 8 0:49:10.6
2 163 Danielle Corbin Bullhead, AZ YAM 8 0:50:39.5
3 902 Christy Mcguffin Canyon Country, CA YAM 8 0:51:56.6
4 216 Laura Strother Redmond, WA SUZ 7 0:44:35.1
5 2526 Sadie Bender Pasco, WA YAM 7 0:45:00.4
6 761 Nicole Bocook Puyallup, WA HON 7 0:48:07.5
7 512 Mary Mchugh Enumclaw, WA HON 7 0:48:41.3
8 410 Cindy Fasulo Henderson, NV YAM 7 0:50:48.3
9 719 Whittney Gray Puyallup, WA YAM 5 0:46:20.3
Team 90
1 196 Fite/ Donahoe Puyallup, WA HON 0 0:00:00.0
2 24 Breslin/ Dickjose Tacoma, WA OTH 0 0:00:00.0
3 32y James/ Mitchell Grass Valley, CA KAS 0 0:00:00.0
4 14 Peoples/ Bennett Blythe, CA OTH 0 0:00:00.0
5 160y Helus Bennett OTH 0 0:00:00.0
6 34 Snow/ Snow Washington, UT OTH 0 0:00:00.0
Team 70
1 20y Wilson/ Klein Marysville, WA KAS 0 0:00:00.0
2 6 Williams/ Gillespie Norco, CA OTH 0 0:00:00.0
3 103 Winiechi/ Sheble Kingman, AZ OTH 0 0:00:00.0
4 711 Higgins Buffaloe Tacoma, WA OTH 0 0:00:00.0
5 109p James/ Harris Torrance, CA OTH 0 0:00:00.0
6 39 Guy Gillespie Hesperia, CA CBR 0 0:00:00.0
Prod A ATV
1 135 *andrew Lattimar Enumclaw, WA SUZ 6 1:00:56.1
2 191 Reed Petchnick Kent, WA YAM 6 1:01:15.6
3 124 Paul Wilkerson Ravensdale, WA HON 6 1:01:20.5
4 61 Dax Snow Washington, UT YAM 6 1:01:33.3
5 1026 Curtis Mcnitt Aumsville, OR YAM 6 1:01:40.3
6 227 Nicholas De Le Grange Longview, WA YAM 6 1:03:09.9
7 362 Pete Garcia Azusa, CA SUZ 6 1:03:17.0
8 286 Dustin Clark Riverton, UT HON 6 1:03:18.7
9 422 Jason Perkinson Quartasite, AZ YAM 6 1:03:33.3
10 373 Kevin Kurtz Brighton, CO HON 6 1:03:37.3
11 63 *jon Wayment Roy, UT HON 6 1:03:40.4
12 90 Bryan Emond Kuna, ID YAM 6 1:03:42.6
13 317 Shawn Shannon Fernley, NV YAM 6 1:03:43.9
14 111 Bryan Grey Federal Way, WA HON 6 1:06:20.1
15 217 Jeff Peters Benton City, WA CAN 6 1:08:14.1
16 1024 Joey Wyngert Femdale, WA HON 5 0:48:48.9
17 119 Robert Kramar Tempe, AZ YAM 5 0:58:13.5
18 260 Bryan Martin Walla Walla, WA HON 4 0:52:18.5
DNF 331 Jayson Cote Missonla, MT HON 2 0:13:15.1
DNF 249 Mike Kelley Edgewood, WA HON 2 0:27:18.0
Prod B ATV
1 2525 Cody Irving Oregon City, OR YAM 6 1:02:38.6
2 2608 Cody Pieschel Colton, OR OTH 6 1:02:47.0
3 117 James Hosking Benicia, CA HON 6 1:02:57.6
4 79 Corey Trejo Henderson, NV HON 6 1:03:02.5
5 87 Andrew Halferty Aloha, OR HON 6 1:05:06.0
6 43 Thomas Reck Las Vegas, NV YAM 5 0:53:03.2
7 414 Roy Smith Lake Havasu City, AZ HON 5 0:55:00.0
8 138 Nick Mauro Bakersfield, CA HON 5 0:56:57.5
9 2530 Pat Wynne Orting, WA HON 5 0:57:22.9
10 41 Don Swanson N Las Vegas, NV YAM 5 0:58:16.0
11 181 Rick Ellsworth Parker, AZ HON 5 0:59:05.3
12 34 Jeff Barrett Fountain Hills, AZ HON 5 1:04:04.2
13 73 Cody Mitchell Las Vegas, NV YAM 3 0:35:07.2
DNF 120 Kyle Napier Boulder City, NV YAM 1 0:02:23.1
Open A ATV
1 191 Reed Petchnick Kent, WA YAM 5 0:57:18.9
2 95 *justin Waters Joseph, OR YAM 5 0:57:20.2
3 258 Jorie Williams Longview, WA YAM 5 0:57:26.9
4 362 Pete Garcia Azusa, CA SUZ 5 0:58:49.0
5 63 *jon Wayment Roy, UT HON 5 0:59:18.9
6 422 Jason Perkinson Quartasite, AZ YAM 5 1:00:07.2
7 249 Mike Kelley Edgewood, WA HON 5 1:00:37.5
8 235 Bronson Bundy Washington, UT HON 5 1:00:43.3
9 214 Barry Bennett Blythe, CA YAM 5 1:00:45.5
10 89 Chris Bennett Flagstaff, AZ SUZ 5 1:00:54.8
11 111 Bryan Grey Federal Way, WA HON 5 1:02:34.6
12 1021 Tony Henkel Oregon City, OR YAM 5 1:02:40.0
13 1022 Chris Gates Renton, WA YAM 5 1:03:19.0
14 1030 Ricky Guilmette Mcminnville, OR HON 4 0:53:18.0
15 421 Jarod Johanson Sedro Woolley, WA YAM 4 0:54:00.6
16 808 Zachary Grodski Boulder City, NV HON 4 0:54:46.8
17 1w Lynn Prosser Flagstaff, AZ YAM 4 0:56:14.3
18 220 Charles Holt Ariel, WA HON 4 1:00:50.0
19 1031 Brittany Bloodworth Victorville, CA YAM 4 1:02:17.6
20 119 Robert Kramar Tempe, AZ YAM 3 0:36:22.8
21 97 Tyler Smaciarz Tenino, WA YAM 3 0:53:38.5
22 90 Bryan Emond Kuna, ID YAM 2 0:31:14.4
DNF 135 *andrew Lattimar Enumclaw, WA SUZ 0 0:00:00.0
DNF 260 Bryan Martin Walla Walla, WA HON 1 0:11:59.7
Open B ATV
1 68 Ray Aycox Mesa, AZ HON 5 1:02:39.0
2 310 Jeff Mcgahan Covington, WA YAM 5 1:03:33.8
3 141 Mike Gingles Bonney Lake, WA YAM 4 0:51:37.3
4 79 Corey Trejo Henderson, NV HON 4 0:51:51.5
5 43 Thomas Reck Las Vegas, NV YAM 4 0:52:14.4
6 41 Don Swanson N Las Vegas, NV YAM 4 0:52:24.7
7 2054 Shane Dunn Auburn, WA HON 4 0:52:54.9
8 969 Rennick Oxford Renton, WA POL 4 0:53:33.5
9 2531 Duane Moye Troutdale, OR YAM 4 0:54:05.0
10 188 Josh Pinkston Sparks, NV SUZ 4 0:54:06.3
11 145 *aaron Wentz Susanville, CA YAM 4 0:55:19.6
12 213 Chris Shannon Reno, NV KAW 4 0:55:36.0
13 2529 Luke Guilmette Mcminnville, OR HON 4 1:04:01.3
14 139 Darren Kelley Logandale, NV YAM 2 0:26:26.9
DNF 2525 Cody Irving Oregon City, OR YAM 1 0:13:03.8
DNF 73 Cody Mitchell Las Vegas, NV YAM 1 0:13:43.7
DNF 909 Paul Pogue Renton, WA YAM 1 0:14:17.4
Open C ATV
1 2069 Dale Mininger Buckley, WA YAM 5 0:54:06.5
2 291 Coby Klingonsmith Henderson, NV HON 5 0:55:57.0
3 136 Derek Garza Buckeye, AZ BBA 5 0:56:29.2
4 199 Jor Dan Hansen St George, UT YAM 5 0:57:06.2
5 372 Devin Carter Henderson, NV YAM 5 0:58:04.9
6 55 Erik Labutti Las Vegas, NV HON 4 0:48:44.1
7 189 Wesley Robinson Tucson, AZ HON 4 0:51:00.9
8 54 Todd Ellsworth Buckeye, AZ BBA 4 0:57:44.7
30+A ATV
1 1028 Roy Bloodworth Victorville, CA YAM 6 1:08:50.0
2 422 Jason Perkinson Quartasite, AZ YAM 6 1:08:56.3
3 214 Barry Bennett Blythe, CA YAM 6 1:09:42.3
4 317 Shawn Shannon Fernley, NV YAM 6 1:09:48.5
5 35 Brandon Ciptak Las Vegas, NV HON 5 1:00:26.4
30+B ATV
1 525 Jason Strother Redmond, WA SUZ 6 1:06:58.5
2 68 Ray Aycox Mesa, AZ HON 6 1:07:28.5
3 909 Paul Pogue Renton, WA YAM 5 0:58:25.0
4 310 Jeff Mcgahan Covington, WA YAM 5 0:58:37.1
5 43 Thomas Reck Las Vegas, NV YAM 5 0:58:42.5
6 2530 Pat Wynne Orting, WA HON 5 0:59:01.1
7 969 Rennick Oxford Renton, WA POL 5 0:59:16.0
8 240 Richard Risdon Kalispell, MT HON 5 1:00:30.0
9 2524 Bart Jones Olympia, WA HON 5 1:01:28.5
10 188 Josh Pinkston Sparks, NV SUZ 5 1:01:38.8
11 203 Robert D. Mitchell Grass Valley, CA HON 5 1:04:46.4
12 104 Richard Dickerson Magna, UT HON 5 1:09:08.9
13 202 Daniel W. Winiecki Blythe, CA SUZ 4 0:46:43.0
14 41 Don Swanson N Las Vegas, NV YAM 4 0:57:31.1
15 2531 Scott Biren Tacoma, WA YAM 4 0:59:15.5
16 2523 Tobie Stevens Rainier, WA PRD 4 1:04:40.4
17 213 Chris Shannon Reno, NV KAW 3 0:36:22.0
DNF 141 Mike Gingles Bonney Lake, WA YAM 0 0:00:00.0
DNF 2579 Bryan Langmack Port Angeles, WA LEG 0 0:00:00.0
30+C ATV
1 2061 Eric Anderson Enumclaw, WA OTH 5 0:52:30.7
2 2045 Forrest Transue Portland, OR HON 5 0:53:02.5
3 444 Stan F. Draper Boise, ID SUZ 5 0:53:36.2
4 112 Sean Mchugh Enumclaw, WA HON 5 0:53:56.2
5 715 Robert Pinon Salt Lake City, UT SUZ 5 0:53:59.3
6 2070 Brian Week Kuna, ID SUZ 5 0:56:17.7
7 203 Robert D. Mitchell Grass Valley, CA HON 5 0:56:36.8
8 30 Brian Harris Torrance, CA YAM 5 0:59:13.5
9 2050 Sean Din Orting, WA YAM 5 1:04:45.1
10 2063 Matt F. Pierce Roy, WA POL 3 0:26:54.0
11 59. Karl Lechner Everett, WA HON 2 0:25:43.9
DNF 184 Christopher Weaver Portland, OR SUZ 1 0:01:18.0
Sport 15-29 C ATV
1 2071 Matt Jenkins Lake Havasu City, AZ YAM 5 0:50:00.1
2 2067 Cody Short Washougal, WA OTH 5 0:50:58.1
3 291 Coby Klingonsmith Henderson, NV HON 5 0:51:24.4
4 132 Zach Hanes Bakersfield, CA POL 5 0:53:13.0
5 219 Willie Melson New Meadows, ID YAM 5 0:54:21.1
6 125 Michael Ellsworth Parker, AZ YAM 5 0:55:43.7
7 187 Ross Dielissen San Ramon, CA HON 5 0:57:25.2
8 136 Derek Garza Buckeye, AZ BBA 5 1:00:30.8
9 163 Danielle Corbin Bullhead, AZ YAM 5 1:00:43.6
10 189 Wesley Robinson Tucson, AZ HON 5 1:01:00.0
11 2048 Connor Hubbard Lake Tapps, WA SUZ 5 1:02:58.8
12 2058 Neil Marvin Shoreline, WA YAM 4 0:48:40.9
13 800 Daniel Grodski Boulder City, NV HON 4 0:49:17.4
14 2060 Brent Steifert Buckley, WA OTH 4 0:53:35.5
15 322 Gavin Kinnett Delta, CO SUZ 4 0:53:55.9
16 2066 Trevor Ruby Enumclaw, WA HON 4 0:54:07.4
17 159 Damon Taylor Eaton Ville, WA YAM 3 0:51:31.5
18 2057 Nick Alred Enumclaw, WA HON 3 0:54:42.1
19 25y Kiel Hahn Tacoma, WA OTH 2 0:15:52.0
DNF 372 Devin Carter Henderson, NV YAM 0 0:00:00.0
Unclassified ATV
1 10y Taylor Guy Bosque Farms, NM CBR 7 2:37:25.6
2 16y Cori Guy Bosque Farms, NM KAS 7 2:41:46.2
3 36 David Flores Phoenix, AZ KAS 7 2:41:56.5
4 245y *chris Wentz Susanville, CA OTH 7 2:41:58.7
5 199. Skyler Haelle Lacey, WA POL 7 2:43:38.1
6 1029 Ryan Holz Lynden, WA KAS 7 2:43:52.8
7 345y *tyler Wentz Susanville, CA OTH 7 2:43:54.6
8 911p Cody Engelhart Tacoma, WA OTH 6 2:39:22.7
9 225y Brittany Schrieber Pacific, WA OTH 6 2:42:04.0
10 19y Nate Wilson Tacoma, WA KAS 6 2:43:20.4
11 16p Buddy A. Williams Blythe, CA OTH 6 2:43:47.4
12 161y Thomas Bennett Mira Loma, CA OTH 5 2:35:48.0
13 621y *blake Sortor Truckee, CA KAS 5 2:37:03.4
14 413y *trevor Sortor Truckee, CA KAS 5 2:40:28.0
15 331 Jayson Cote Missonla, MT HON 4 0:46:52.0
16 47 Zack Herrera Los Lunas, NM HON 4 0:48:48.5
17 61 Dax Snow Washington, UT YAM 4 0:48:53.3
18 90 Bryan Emond Kuna, ID YAM 4 0:49:50.1
19 1w Lynn Prosser Flagstaff, AZ YAM 4 0:50:37.1
20 1024 Joey Wyngert Femdale, WA HON 4 0:51:03.7
21 454 Ty Morris Spanaway, WA HON 4 0:53:14.1
22 421 Jarod Johanson Sedro Woolley, WA YAM 4 0:59:02.0
23 219 Willie Melson New Meadows, ID YAM 4 1:41:03.6
24 2608 Cody Pieschel Colton, OR OTH 4 1:41:56.0
25 187 Ross Dielissen San Ramon, CA HON 4 1:45:18.4
26 310 Jeff Mcgahan Covington, WA YAM 4 1:45:32.0
27 2060 Brent Steifert Buckley, WA OTH 4 1:45:33.8
28 132 Zach Hanes Bakersfield, CA POL 4 1:45:37.4
29 125 Michael Ellsworth Parker, AZ YAM 4 1:46:20.1
30 166 John Lorence Sandy, UT YAM 4 1:46:44.2
31 181 Rick Ellsworth Parker, AZ HON 4 1:47:11.6
32 379 Jeffrey Kinnett Delta, CO HON 4 1:49:07.2
33 96y Ze'vyer Mott Marysville, WA KAS 4 2:26:56.2
34 160y Adam Helus Ontario, CA KAS 4 2:27:32.4
35 139 Darren Kelley Logandale, NV YAM 4 2:39:53.3
36 611p Kiersten Buffaloe Tacoma, WA OTH 4 2:43:51.9
37 19 Ryan Q. Piplic Everett, WA YAM 3 0:35:27.9
38 191 Reed Petchnick Kent, WA YAM 3 0:36:24.1
39 30. Timothy Shelman Sumner, WA YAM 3 0:36:38.2
40 63 *jon Wayment Roy, UT HON 3 0:36:52.0
41 373 Kevin Kurtz Brighton, CO HON 3 0:37:07.2
42 214 Barry Bennett Blythe, CA YAM 3 0:37:08.5
43 235 Bronson Bundy Washington, UT HON 3 0:37:12.9
44 28 Mark Holz Lynden, WA SUZ 3 0:37:17.0
45 59 Mike Machado Denair, CA HON 3 0:37:18.3
46 89 Chris Bennett Flagstaff, AZ SUZ 3 0:37:31.1
47 1021 Tony Henkel Oregon City, OR YAM 3 0:39:13.7
48 217 Jeff Peters Benton City, WA CAN 3 0:39:17.2
49 14 Mike Bender Pasco, WA HON 3 0:39:18.9
50 2525 Cody Irving Oregon City, OR YAM 3 0:39:40.6
51 422 Jason Perkinson Quartasite, AZ YAM 3 0:40:00.0
52 119 Robert Kramar Tempe, AZ YAM 3 0:42:14.9
53 111 Bryan Grey Federal Way, WA HON 3 0:47:22.1
54 286 Dustin Clark Riverton, UT HON 3 0:49:00.8
55 2067 Cody Short Washougal, WA OTH 3 1:22:02.3
56 103 Alec Trujillo Los Lunas, NM HON 3 1:22:12.6
57 79 Corey Trejo Henderson, NV HON 3 1:24:10.8
58 372 Devin Carter Henderson, NV YAM 3 1:28:17.6
59 140 Travis Hanes Bakersfield, CA SUZ 3 1:32:19.0
60 2526 Sadie Bender Pasco, WA YAM 3 1:33:05.9
61 2070 Brian Week Kuna, ID SUZ 3 1:36:02.3
62 43 Thomas Reck Las Vegas, NV YAM 3 1:36:14.2
63 54 Todd Ellsworth Buckeye, AZ BBA 3 1:37:48.2
64 136 Derek Garza Buckeye, AZ BBA 3 1:38:46.2
65 1025 Caleb Casebier Bellingham, WA YAM 3 1:39:06.1
66 59. Karl Lechner Everett, WA HON 3 1:44:33.6
DNF 2057 Nick Alred Enumclaw, WA HON 0 0:00:00.0
DNF 2061 Eric Anderson Enumclaw, WA OTH 0 0:00:00.0
DNF 68 Ray Aycox Mesa, AZ HON 1 0:58:53.2
DNF 180 Max Barton Sweet Home, OR YAM 2 0:31:14.2
DNF 52 Jeff Bertuzzi Washington, UT POL 0 0:00:00.0
DNF 1028 Roy Bloodworth Victorville, CA YAM 0 0:00:00.0
DNF 761 Nicole Bocook Puyallup, WA HON 1 1:16:59.9
DNF 75 Brandon Brown Umatilla, OR HON 0 0:00:00.0
DNF 35 Brandon Ciptak Las Vegas, NV HON 2 0:41:09.6
DNF 2522 Juston Compton Ravendale, WA YAM 1 0:55:57.2
DNF 163 Danielle Corbin Bullhead, AZ YAM 1 0:57:43.4
DNF 190 Dominic Depalma Bull Head, AZ YAM 2 1:14:40.1
DNF 24y David Dickjose Tacoma, WA YAM 0 0:00:00.0
DNF 444 Stan F. Draper Boise, ID SUZ 2 1:11:34.7
DNF 410 Cindy Fasulo Henderson, NV YAM 1 0:58:00.8
DNF 177 Cole H. Fite Bellingham, WA HON 0 0:00:00.0
DNF 128 Alejandro Flores Ajo, AZ YAM 1 0:10:13.9
DNF 155 Enrigue Flores Phoenix, AZ YAM 1 0:10:24.9
DNF 146 Austin Fowler Henderson, NV YAM 0 0:00:00.0
DNF 351 Teresa Fry Las Vegas, NV HON 2 1:45:51.6
DNF 362 Pete Garcia Azusa, CA SUZ 1 0:19:39.0
DNF 1022 Chris Gates Renton, WA YAM 2 0:23:40.0
DNF 141 Mike Gingles Bonney Lake, WA YAM 2 1:11:23.2
DNF 330 Jesse Goss Scappoose, OR YAM 0 0:00:00.0
DNF 25y Kiel Hahn Tacoma, WA OTH 0 0:00:00.0
DNF 199 Jor Dan Hansen St George, UT YAM 1 0:57:23.5
DNF 30 Brian Harris Torrance, CA YAM 2 1:19:26.2
DNF 109p Caitlin Harris Torrance, CA KAS 2 2:33:49.2
DNF 110y Tommy Harris Torrance, CA HON 0 0:00:00.0
DNF 713 Eddie Hernandez Roy, WA YAM 2 1:23:35.0
DNF 711p Chase A. Higgins Roy, WA OTH 0 0:00:00.0
DNF 117 James Hosking Benicia, CA HON 0 0:00:00.0
DNF 2068 John Hosking Bethel Island, CA HON 1 0:58:13.2
DNF 2071 Matt Jenkins Lake Havasu City, AZ YAM 2 1:10:14.3
DNF 2524 Bart Jones Olympia, WA HON 2 1:10:40.5
DNF 249 Mike Kelley Edgewood, WA HON 0 0:00:00.0
DNF 322 Gavin Kinnett Delta, CO SUZ 0 0:00:00.0
DNF 20p Nick Klein Marysville, WA KAS 0 0:00:00.0
DNF 55 Erik Labutti Las Vegas, NV HON 2 1:25:38.4
DNF 135 *andrew Lattimar Enumclaw, WA SUZ 0 0:00:00.0
DNF 138 Nick Mauro Bakersfield, CA HON 2 1:15:08.2
DNF 62 Kevin Mccullough Glendale, AZ YAM 2 1:13:17.5
DNF 902 Christy Mcguffin Canyon Country, CA YAM 2 1:09:45.9
DNF 112 Sean Mchugh Enumclaw, WA HON 0 0:00:00.0
DNF 226 Kc Mckillip Camas Valley, OR HON 0 0:00:00.0
DNF 2069 Dale Mininger Buckley, WA YAM 1 0:56:11.4
DNF 73 Cody Mitchell Las Vegas, NV YAM 2 1:10:28.1
DNF 10 Robbie Mitchell Price, UT KAW 2 0:52:09.1
DNF 172 Scott Mitchell Las Vegas, NV HON 1 0:56:16.2
DNF 120 Kyle Napier Boulder City, NV YAM 2 1:09:52.6
DNF 2063 Matt F. Pierce Roy, WA POL 2 1:13:44.1
DNF 715 Robert Pinon Salt Lake City, UT SUZ 2 1:13:55.7
DNF 2528 Madison Poindexter Port Orchard, WA KAS 1 2:20:09.9
DNF 609 Joe Rarey Orting, WA HON 2 0:31:47.8
DNF 240 Richard Risdon Kalispell, MT HON 2 1:10:12.5
DNF 189 Wesley Robinson Tucson, AZ HON 0 0:00:00.0
DNF 21 John Shafe Marana, AZ HON 0 0:00:00.0
DNF 213 Rick Shafe Marana, AZ HON 2 1:18:18.1
DNF 14p Jacob Sheble Kingman, AZ OTH 0 0:00:00.0
DNF 57 Joseph P. Sheble Kingman, AZ YAM 0 0:00:00.0
DNF 30y *allie Shelman Sumner, WA KAS 0 0:00:00.0
DNF 229 Johnny Skagen North Bend, WA YAM 0 0:00:00.0
DNF 97 Tyler Smaciarz Tenino, WA YAM 2 1:13:56.6
DNF 414 Roy Smith Lake Havasu City, AZ HON 2 1:10:36.1
DNF 2523 Tobie Stevens Rainier, WA PRD 2 1:10:39.2
DNF 216 Laura Strother Redmond, WA SUZ 2 1:15:16.7
DNF 222p Missy Taylor Eatonville, WA OTH 0 0:00:00.0
DNF 95 *justin Waters Joseph, OR YAM 2 0:27:46.8
DNF 124 Paul Wilkerson Ravensdale, WA HON 1 0:30:24.1
DNF 258 Jorie Williams Longview, WA YAM 2 0:28:53.2
DNF 41p Brett Wilson Tacoma, WA OTH 0 0:00:00.0
DNF 32 Dawn Wynne Orting, WA HON 1 1:08:18.6
This report created by Trackside - Software for Race Promoters
Printed: 09/27/2006 2:30 pm